Google’dan yeni WordPress eklentisi: Site Kit

Total
1
Shares

Google tarafından duyurulan yeni bir WordPress eklentisi 2019 yılında hayatımızı biraz daha kolaylaştıracak. Arama devinin bizzat geliştirdiği Site Kit isimli eklenti Google araçlarını doğrudan WordPress panelinize getirme iddiasında.

Arama devi eğer sözünde durursa, normalde ayrı servisler olan Analytics, Search Console, AdSeense (ve hatta PageSpeed) şimdi kolayca ulaşılan tek bir ekran dan yönetebilebilecek. Doğrusu bu haber, WordPress 5’e yeni kavuştuğumuz bu günlerde, oldukça iyi bir haber.

Site Kit’in beta sürümü 2019’un ilk çeyreğinde bize merhaba diyecekmiş. Beta’ya erken erişim için yazılmak isteyenler buraya tıklayabilirler.

SEO Gazete ofisinde bu gelişmeyi temkinli bir iyimserlikle karşılamaya karar verdik. Zira Google Site Kit mevcut servislere yeni bir özellik katmıyor, sadece WordPres içerisinden, hepsini tek bir kalemde yönetmeyi kolaylaştırıyor. WordPress kullancılarının şimdiye kadar her bir servis için (özellikle Search Console ve Analytics için) 3. parti eklentiler kurmak zorunda kaldıkları bilinen bir gerçek.

Google’un yeni WordPress eklentisi hakkındaki yorumu ise şöyle:

Site Kit yüklü olduğunda, WordPress kullanıcıları birleşik görüşlere ve Google ürün özelliklerine doğrudan WordPress yönetici panelinden erişebilirler. Yararlı olduğu durumlarda Site Kit, gelişmiş raporlar ve ürün yapılandırma yetenekleri için Google ürünlerine derin bağlantılar sağlayacaktır.

Beta’dan gelecek geri beslemelere göre Google tarafından Site Kit’in daha kullanışlı özelliklerle bezeneceğini beklemek hayalcilik olmayacak. SEO Gazete olarak bu ümit verici gelişmenin takipçisi olacağımıza emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Gelişmelerden Haberdar Olun

SEO dünyasındaki yenilikleri size duyurmamızı istiyorsanız bültenlerimize abone olabilirsiniz.

You May Also Like
2019 SEO Falı

2019’un SEO falı

2018’in bizim için önemi sadece SEO Gazete’yi başlattığımız yıl olması değildi elbette. Aynı zamanda Google’ın sıralama algoritmalarında muazzam değişiklikler yaptığı bir sene olarak tarihe geçti. Artık en çok link verilen…
Yazıyı Oku
Sosyal Medya ve Google Ranking

Sosyal Medya SEO’yu etkiler mi?

Cevabı merak ediyor musunuz? Evet etkiler! Ama sandığınız şekilde değil. Bunun nasıl olduğunu anlamak o kadar kolay değil. O yüzden yazının devamını okumak üzere şöyle derin bir nefes alın. Sosyal…
Yazıyı Oku